Број 2208 понеделник, 16 октомври 2006


  Време

   

 

Прогноза
Денеска: Предпладне сончево со умерена облачност, а попладне умерено до значително облачно и ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе биде помеѓу 2 и 8 Ц степени, а дневната ќе се движи од 13 до 20 Ц степени. СКОПЈЕ:Утринската температура ќе биде 5 Ц, а дневната до 18 Ц степени.

 
© 2001 Утрински Весник, сите права задржани