Број 2208 понеделник, 16 октомври 2006


  Спорт

   

 

Други лиги

Италија, 6. коло

Резултати: Сампдорија - Милан 1:1, Сиена - Месина 3:1. Табела: Рома 12 (-1), Палермо 12 (-1), Интер 11 (-1), Сиена 11, Удинезе 8 (-1), Емполи 8 (-1), итн...

Шпанија, 6. коло

Резултати: Хетафе - Реал Мадрид 1:0, Атлетико Мадрид - Рекреативо Хуелва 2:1. Табела: Барселона 13 (-1), Валенсија 13 (-1), Атлетико Мадрид 13, Севилја 12 (-1), Реал Мадрид 11, Депортиво ла Коруња 10 (-1), итн...

Франција, 9. коло

Резултати: Ница - Лориен 3:0, Тулуз - Валенсиен 3:0, ПСЖ - Седан 4:2, Нант - Сошо 0:2, Троа - Лил 1:1, Бордо - Монако 1:0, Рен - Оксер 3:1, Олимпик (Л) - Сент Етјен 2:1. Табела: Олимпик (Л) 25, Олимпик (М) 19 (-1), Нанси 15 (-1), Тулуз 15, Бордо 15, Лил 14, итн...

Холандија, 7. коло

Резултати: Спарта - АЗ Алкмар 0:2, Витесе - Вилем 2 1:0, Ајакс - Гронинген 3:2, НАК Бреда - НЕЦ Нијмеген 0:2, Ден Хаг - Твенте 1:2. Табела: Ајакс 18, АЗ Алкмар 17, Гронинген 14, Твенте 14, ПСВ Ајндховен 13 (-1), Рода 13 (-1), итн...

Белгија, 9. коло

Резултати: Лирс - Беверен 0:1, Шарлроа - Сент Труден 2:1, Стандард - Розеларе 2:1, Мускрон - Вестерло 4:0, Зулте Варегем - Андерлехт 0:4, Серкл Бриж - Гент 0:1, Локерен - Антверпен 0:0. Табела: Генк 20 (-1), Андерлехт 20, Шарлроа 18, Бриж 16 (-1), Антверпен 14, Стандард 14, итн...

Австрија, 12. коло

Резултати: Салцбург - Алтах 3:0, Матерсбург - ГАК 2:1, Вакер Тирол - Риед 1:2, Австрија (В) - Пашинг 1:1. Табела: Салцбург 25, Вакер Тирол 19, Матерсбург 19, Пашинг 18, Рапид (В) 13 (-1), Алтах 13, итн...

Хрватска, 10. коло

Резултати: Меџимурје - Загреб 2:0, Шибеник - Хајдук 1:2, Славен Белупо - Осиек 1:0, Цибалија - Камен Инград 1:3, Пула - Риека 2:3, Динамо (З) - Вартекс 4:1. Табела: Динамо (З) 25 (-1), Хајдук 25, Вартекс 16, Шибеник 15, Меџимурје 15, Пула 14, итн...

Португалија, 6. коло

Резултати: Порто - Маритимо 3:0, Леирија - Бенфика 0:4, Беира Мар - Брага 0:3. Табела: Порто 15, Брага 13, Спортинг (Л) 12 (-1), Бенфика 10 (-1), Навал 10 (-1), Фереира 8 (-1), итн...

Шкотска, 10. коло

Резултати: Мадервел - Данфермлајн 2:1, Фалкирк - Сент Мирен 1:1, Глазгов Ренџерс - Инвернес 0:1, Килмарнок - Абердин 1:0, Данди Јунајтед - Селтик 1:4. Табела: Селтик 25, Хартс 19 (-1), Глагов Ренџерс 15, Килмарнок 15, Инвернес 14, Сент Мирен 14, итн...

Србија, 9. коло

Резултати: Борац (Ч) - Вождовац 0:1, Банат - Смедерево 0:0, Бежанија - Хајдук (К) 1:0, Војводина - Црвена звезда 0:1. Табела: Црвена звезда 23, Младост (А) 19 (-1), ОФК Београд 18 (-1), Бежанија 16, Хајдук (К) 15, Смедерево 12, итн...

Швајцарија, 11. коло

Резултати: Луцерн - Сион 1:1, Грасхоперс - Сент Гален 4:1, Арау - Цирих 0:4. Табела: Цирих 25, Грасхоперс 24, Сент Гален 23, Сион 22, Базел 13 (-2), Јанг Бојс 11 (-2), итн...

Турција, 9. коло

Резултати: Трабзонспор - Ерчијеспор 3:1, Галатасарај - Анкарагучу 1:1, Конјаспор - Бурсаспор 1:0, Газиантепспор - Сакаријаспор 1:0. Табела: Вестел Маниса 20 (-1), Фенербахче 16 (-1), Трабзонспор 15, Бешикташ 13 (-1), Кајзериспор 13 (-1), Газиантепспор 13, итн...

© 2001 Утрински Весник, сите права задржани