Број 2208 понеделник, 16 октомври 2006


  Хроника

   

 

Камион прегази 19-годишно момче

Кумановецот Далибор Јованов (19) го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случи во петокот попладне во близина на Куманово. Јованов, кој се обидувал да премине на другата страна од коловозот, бил прегазен од камион „мерцедес", управуван од К.И. (36) од Скопје. (Г.А.)

© 2001 Утрински Весник, сите права задржани